Additional information
| Style | Urban Shed |
|---|---|
| Size | 12×16 |
| Wall Height | 93 1/2" |
| Roof Pitch | Standard |
| Siding Color | |
| Siding Material | Arauco |
| Trim Color | Peppercorn |
| Roof Color | Galvalume |
| Roof Material | Metal |
| Windows | 23" Transom (Credit) |
| Doors | 36"x80" Fiberglass Door w/ 9 Lite (inswing), Hinges Left |
| Porch | None |
| Additional | Radiant Barrier OSB, Spray Foam Insulation(Walls/Ceiling), Spray Foam Insulation(Floor) |






Reviews
There are no reviews yet.