Additional information
| Style | Cabin |
|---|---|
| Size | 12×20 |
| Wall Height | 93 1/2" |
| Roof Pitch | 4/12 |
| Siding Color | |
| Siding Material | Lap |
| Trim Color | #A89F90 |
| Roof Color | Weathered Wood |
| Roof Material | Architectural Shingles |
| Windows | 24"x36" Window |
| Doors | 36"x80" Fiberglass Door (outswing), Hinges Left, 36"x80" Fiberglass Door w/ 9 Lite (outswing), Hinges Right |
| Porch | Front Porch |
| Flooring | 3/4" Plywood |
| Additional | Building Anchors, Build On Site – $500 fee paid directly to builder at time of build, 6 Drop Electrical Package (100 Amp Box), Roof Underlayment, Radiant Barrier OSB |






Reviews
There are no reviews yet.