Additional information
| Style | Utility Shed |
|---|---|
| Size | 14×20 |
| Wall Height | 93 1/2" |
| Roof Pitch | 4/12 |
| Siding Color | |
| Siding Material | Arauco |
| Trim Color | tricorn black |
| Roof Color | Charcoal |
| Roof Material | Architectural Shingles |
| Doors | 36"x80" Fiberglass Door (outswing), Hinges Right |
| Porch | None |
| Flooring | 3/4" Plywood |
| Additional | Tyvek House Wrap, Roof Underlayment, Building Anchors, Spray Foam Insulation(Walls/Ceiling) |






Reviews
There are no reviews yet.