Additional information
| Style | Lofted Barn Premium |
|---|---|
| Size | 16×50 |
| Wall Height | 76 1/2" |
| Roof Pitch | Standard |
| Siding Color | |
| Siding Material | Premium Metal (Vertical) |
| Trim Color | Rustic |
| Roof Color | Gray |
| Roof Material | Metal |
| Windows | 24"x36" Double Pane Window, 24"x36" Window |
| Doors | 48" Metal Walk-In Door |
| Porch | None |
| Flooring | 3/4" Plywood |
| Additional | 14 Drop Electrical Package (125 Amp Box), Build On Site – $500 fee paid directly to builder at time of build, Building Anchors, Tyvek House Wrap |






Reviews
There are no reviews yet.