Additional information
| Style | Cabin |
|---|---|
| Size | 14×36 |
| Wall Height | 93 1/2" |
| Roof Pitch | 4/12 |
| Siding Color | |
| Siding Material | Duratemp (Roseburg) |
| Trim Color | Navajo White |
| Roof Color | Gray-Ash |
| Roof Material | Metal |
| Windows | 24"x36" Double Pane Window |
| Doors | 36"x80" Fiberglass Door w/ 9 Lite (inswing), Hinges Left |
| Porch | Front Porch |
| Flooring | 3/4" Plywood |
| Additional | Tyvek House Wrap, Radiant Barrier OSB, Roof Underlayment, Building Anchors, Interior Walls |






Reviews
There are no reviews yet.