Additional information
| Style | Wraparound Porch Lofted Barn Cabin |
|---|---|
| Size | 14×24 |
| Wall Height | 76 1/2" |
| Roof Pitch | Standard |
| Siding Color | |
| Siding Material | Pressure Treated T1-11 |
| Trim Color | Honey Gold |
| Roof Color | Brilliant |
| Roof Material | Metal |
| Windows | 24"x36" Window, 36"x60" Double Pane Window, Decorative Box |
| Doors | 36"x70" Fiberglass Door w/ 9 Lite (inswing), Hinges Left |
| Porch | Deluxe Porch – Right |
| Additional | Interior Walls, 14 Drop Electrical Package (125 Amp Box), Build On Site – $500 fee paid directly to builder at time of build, Building Anchors, Roof Underlayment, Tyvek House Wrap |






Reviews
There are no reviews yet.